O mnie

O mnie

Świat ozdób fascynował mnie odkąd pamiętam . Pięknie oprawione kamienie , sznury koralików w różnych rozmiarach , ozdobne bransolety. Najbardziej moje serce skradły kamienie , ale moją przygodę z biżuterią rozpoczęłam od bransoletek z muliny. Jednak o kamieniach pamiętałam zawsze podziwiając ich piękno w albumach , w sklepach z biżuterią i później w galeriach internetowych ,w których pierwszy raz spotkałam się z tak rożną formą przedstawienia biżuterii. Już nie tylko w klasycznej formie która była mi znana , ale otworzył się przede mną świat biżuterii wielobarwnej i przyjmującej przeróżną formę, którą można uzyskać z wielu materiałów. Od zachwytu dziełami uzdolnionych osób, które robiły tą piękną biżuterię do dnia w którym zdecydowałam, że też chcę tworzyć trochę czasu.

Był rok 2008 . Postanowiłam wtedy , że chcę nauczyć się robić własnoręcznie biżuterię . Na początku były to kolczyki z kuleczką , koraliki nawleczone na sznurek ,pierwsze próby z oprawianiem kamieni za pomocą drucika co niestety skończyło się klęską , ale kto wie może jeszcze do tego powrócę 😉

Aż pewnego dnia trafiłam na sutasz , plastyczność sznurka , kolory i przeróżne kształty koralików pobudzały moją wyobraźnię. Zamówiłam swoje pierwsze sznurki . Część z nich mam do dzisiaj 😉 A to za sprawą koralików , które towarzyszą tej metodzie tworzenia biżuterii. Gdy udało mi się okiełznać pasma sutaszu coraz bardziej moją uwagę przykuwały koraliki . Zaczęłam robić pierwsze sznury z koralików za pomocą szydełka . Następnie przyszedł czas na biżuterię wyplataną i wyszywaną koralikami.

Po paru latach tworzenia postanowiłam , że chcę podzielić się swoją biżuterią z innymi osobami i powstał pomysł na założenie bloga, a inspiracją do jego nazwy były materiały z których powstawała moja biżuteria. Ich plastyczność , kolory i forma jaka mogła powstać . Przeróżna materia przyjmująca kształty powstałe w wyobraźni, ale również inspirowane tym co nas otacza , widokami pięknych krajobrazów, barwami natury i geometrycznymi formami.

W 2014 pojawił się pierwszy wpis na blogu 🙂

Moją specjalnością jest biżuteria tworzona ze szklanych koralików, ale postanowiłam powrócić również do sutaszu który będzie pojawiał się coraz częściej 🙂

Znajdziecie tu biżuterię zarówno w prostych geometrycznych formach jak i bardziej wymyślną i przyjmującą fantazyjne kształty .

Asia Gipka