Mini Flora

Mini Flora

Kolczyki Mini Flora .

 

Kolczyki z drobnych szklanych koralików w kształcie kwiatów.
Kolczyki „Mini Flora”

Pozostając w temacie „mini” , nadszedł czas na zmniejszenie kolczyków „Flora”.

Pomysł ten chodził za mną już od dawna i dosyć długo dojrzewał . Gdy udało mi się zmniejszyć płatki do odpowiednich rozmiarów , sporo czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniej perełki na środek kwiatka.

W zamyśle miał to być mały okrągły kaboszon  , niestety nie udało mi się znaleźć takiego w odpowiednim rozmiarze. Więc poszukiwania znacznie się przedłużyły , aż w końcu trafiłam na perełki Swarovskiego oraz szklane kuleczki , które idealnie wpasowały się w środek rośliny.

Każdy kwiatek ma średnicę około 2,2 cm, więc jest prawie o połowę mniejszy od swojej większej wersji i tym razem zamontowany na sztyfcie. Wersja pierwsza metaliczna na sztyfcie srebrnym, a druga pastelowa na sztyfcie ze stali chirurgicznej.

W planach była tylko pierwsza wersja kolorystyczna , ale  kwiatki tak bardzo swym kształtem przypominały mi niezapominajki , i chciałam zrobić je w wersji zbliżonej kolorem do tych pięknych roślinek .

Kolczyki z drobnych szklanych koralików w kształcie kwiatów.
Kolczyki „Mini Flora”

 

Materia: koraliki Toho 15/0 (1,5 mm) w kolorze : higher metallic dragonfly, semi glazet rainbow soft, inside color crystal/ lt jonquil lined, perły Swarovskiego 3 mm w kolorze crystal white pearl (w wersji granatowej), round beads chalk white cream luster 3mm, sztyfty ze srebra pr 925, sztyfty ze stali chirurgicznej ,nici s-lon D .

 

Kolczyki w kształcie kwiatów z drobnych koralików.
Kolczyki „Mini Flora „

 

Dużą zaletą dla mnie tego wzoru jest jego zastosowanie . Płatki kwiatów można swobodnie powiększać i zmniejszać  , łączyć ze sobą lub używać jako oddzielne elementy . Na pewno znajdę jeszcze inne zastosowanie dla nich , już nawet wpadł mi jeden pomysł do głowy 😉 A tutorial na ich większą wersję znajdziecie na blogu Royal Stone .

Mataliczno granatowe kolczyki , z odrobiną morskiej zieleni i fioletu są bardziej eleganckie  , ale jednocześnie uniwersalne . Wszystko tak naprawdę zależy od tego w jakiej biżuterii czujemy się najlepiej 🙂

Natomiast „niezapominajkowe” kojarzą mi się z letnimi popołudniami . Szczególnie niebieski kolor koralików przypomina  takie bardziej już wyblaknięte od słońca płatki kwiatów.

I choć obie wersje podobają mi się na równi.  Ze mną na razie  zostaje  niezapoinajka 😉

A Wam która wersja podoba się bardziej ?

 

Życzę Wam radosnego i słonecznego tygodnia ♥

Asia

 

 

 

6 Replies to “Mini Flora”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *